SIGULDA

Sigulda piedāvā senatnes latviskumu, kultūras mūsdienīgumu un sportisku aizrautību, ko sniedz attīstītais kamaniņu sports. Dodoties uz Siguldu obligāti iekļaujamie apskates punkti ir:

Gaisa trošu ceļš (vagoniņš) – vienīgais gaisa trošu ceļš Baltijā. 42 m augstumā virs zemes tas savieno abus Gaujas upes krastus 1020 m platumā.No aprīļa līdz oktobrim ekstrēmo sajūtu cienītāji var pārbaudīt drosmi lēcienā ar gumiju no Siguldas vagoniņa tieši virs Gaujas.

Gūtmaņala –  Baltijas lielākā ala – grota. Senākais tūrisma objekts Latvijā.

Siguldas Jaunā pils – celta 1878.gadā neogotikas stilā kā muižas īpašnieku Kropotkinu dzīvojamā māja.

Livonijas ordeņa Siguldas pils – celta 1207.gadā kā “castellum” tipa cietoksnis, vēlāk pārbūvēta par konventa tipa celtni. No 2012.gada iespējams uzkāpt Ziemeļu un galvenajā Vārtu tornī, pastaigāt pa pils mūriem un izbaudīt viduslaiku auru;

Bobsleja un kamaniņu trase “Sigulda” – viena no retajām trasēm pasaulē, kuras apskate atvērta jebkuram interesentam. 1420 m, 16 virāžas un 200 m bremzēšanas ceļš – šos parametrus var izbaudīt ne tikai profesionāli sportisti, bet arī pilsētas viesi.

Ziema ar sniegotajiem kalniem un bobsleja un kamaniņu trasi, aicina piedzīvot elpu aizraujošu adrenalīnu kā profesionāliem sportistiem, tā ziemas prieku baudītājiem. Drosmīgajiem būs iespēja pārbaudīt sevi lēcienā ar gumiju no gaisa trošu vagoniņa tieši virs Gaujas, šķēršļu trasēs, kas izvietojušās koku galotnēs vai lidot kā putnam vertikālajā vēja tunelī Aerodium. Atklāt gleznainos Gaujas smilšakmens iežus aicinām braucienā ar velosipēdu vai laivu lejup pa Gauju.

Sigulda izspēlē sirdi aizraujošus mūzikas notikumus dažādām gaumēm. Jau vairāk nekā divas desmitgades Siguldas pilsdrupās norisinās Starptautiskie Siguldas Opermūzikas svētki, kas vienkopus pulcē pasaulē atzītus opermūzikas māksliniekus. Jūlija mēnešos Siguldas Jaunās pils dārzā klausītājus priecē bezmaksas kamermūzikas koncerti “Muzikālās brokastis”. Izcilību klasiskajā mūzikā baudīt aicināti Kremata Baltika festivāla koncertos, kuri norisinās koncertzālē “Baltais flīģelis”.

 

ATPAKAĻ